تبلیغات
دیزاین گرافیک - آموزش ایجاد پرتره تایپو گرافی در فتوشاپ
دیزاین گرافیک
مرجع دانلود ابزار گرافیک و عکس

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 17 اسفند 1390

امروز می خواهیم یک آموزش جالب و جدید اما ساده برای کاربران خوب دیزاین گرافیک قرار دهیم .

آموزش ایجاد پرتره تایپوگرافی در فتوشاپ :با ما در ادامه مطلب همراه باشید ...

ابتدا فتوشاپ را باز کنید و یک سند جدید ایجاد کنید.اندازه 2560x1440 pixels برای اینکار مناسب است .تصویر مورد نظرتان را به فتوشاپ وارد کنید .

لایه را Duplicate کنید و به مسیر  Image>Adjustment>Desaturate بروید.حالا یک عکس سیاه سفید دارید.پس زمینه ای سفید به آن اضافه کرده و با پسوند psd ذخیره اش کنید.

با ابزار(Horizontal Type Tool (T یک  text boxes ایجاد کنید و شروع به نوشتن در آن کنید.ما در این  طرح قصد داریم با متن بازی کنیم.پس بهتر است که نوشته ها خوانا نباشند و یا حداقل به راحتی قابل خواندن نباشند.بعد از پر شدن text boxes ارتفاع را تغییر دهید و دوباره روی نوشته های قبلی بنویسید.سعی کنید حروف را کوچک و بزرگ کنید ‚ bold یا highlight کنید و به این ترتیب با حروف بازی کنید.

برای هر کدام از لایه های متنی که ایجاد کرده اید به پنجره Layer>Layer Style>Drop Shadow بروید و تنظیمات زیر را انجام دهید.
Blend Mode= Multiply , color =black , Angle =90º,  Distance =5 pixels , Size=Spread
تمام لایه های متنی را group کرده و آن را duplicate کنید.به مسیر Layer>Merge Group و سپس به مسیر  Filter>Blur>Gaussian Blur بروید .مقدار  Radius باید برابر 10 pixels تنظیم شود.این لایه باید مثل سایه پشت لایه قبلی قرار گیرد و در واقع نوعی عمق به متن ببخشد.شما می توانید باز هم لایه متن اصلی را تکثیر کنید و بعد کمی آن را به بالا یا چپ حرکت دهید.این کار عمق بیشتری به متن می دهد.

تمام لایه های متنی را انتخاب و آنها را با هم  merge کنید.به مسیر Filter>Distort>Displace بروید.در پنجره ای که باز می شود مقدارScale Horizontal وVertical Scale را 15 وارد کنید.در قسمت Displacement Map گزینه Tile و در قسمت Undefined Areas گزینه Repeat Edge Pixels را انتخاب کنید.پس از OK کردن پنجره ای باز می شود که از شما خواسته یک فایل را وارد کنید.فایل PSD که در ابتدای امر ذخیره کردیم را وارد کنید .بسته به عکسی که استفاده کرده اید ‚ ممکن است لازم باشد آن را جا به جا یا کج کنید.

لایه چهره را بر روی لایه متن قرار داده و Blend Mode  آن را به  Light Burn تغییر دهید.

برای آنکه  عکس کمی مبهم شود به پنجره Filter>Noise>Dust & Scratches بروید و مقدار 7 pixels  را برای Radius و مقدار Radius را برای Threshold وارد کنید.

حالا لایه متن را Mask کنید تا فقط نوشته های روی چهره باقی بماند. پس از طی این مراحل تصویر اولیه ای که در بالا مشاهده نمودید ، بدست می آید .
طبقه بندی: آموزش فتوشاپ، 
برچسب ها: دانلود، گرافیک، آموزش، ایجاد، پرتره، تایپوگرافی، در، فتوشاپ، دیزاین،
ارسال توسط designer grf
تبلیغات

آرشیو مطالب
نظر سنجی
از کدام یک از مطالب و موضوعات سایت بیشتر خوشتان می آید و رضایت بیشتری دارید؟پیوند های روزانه
خبرنامه

جهت ثبت نام در خبرنامه دیزاین گرافیک و دریافت آخرین مطالب سایت آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

سایت به 36 زبان دیگر

ابزار وبلاگ

دیزاین گرافیک"