تبلیغات
دیزاین گرافیک - آموزش کوچک کردن بینی در فتوشاپ
دیزاین گرافیک
مرجع دانلود ابزار گرافیک و عکس

مرتبه
تاریخ : جمعه 19 اسفند 1390

آموزش کوچک کردن بینی در فتوشاپ

گاهی اوقات در عکاسی های غیر حرفه ای و آماتور اشتباهاتی در تنظیم دوربین یا تنظیم زوایای مورد نیاز جهت گرفتن عکس ، ایجاد می گردد . یکی از مشکلاتی که ممکن است رخ دهد بزرگ بودن بینی در عکس بیش از حد و اندازه طبیعی آن است . خوشبختانه، فتوشاپ بدون نیاز به هر گونه ابزار جراحی می تواند جراحی پلاستیک را به صورت دیجیتال انجام دهد .

امروز یک روش آسان را می خواهیم به شما عزیزان آموزش دهیم تا به آن روش هدف اصلی این آموزش را به مرحله یادگیری و عمل برسانید .

در اینجا تصویر اصلی و پیش از اعمال تغییرات را مشاهده می کنید :

این هم تصویر نهایی پس از اعمال تغییرات بر روی بینی می باشد : ...آموزش در ادامه مطلب


اکنون آموزش را آغاز می کنیم : 

مرحله 1: انتخاب : در ابتدا بایستی جهت تغییرات در بینی و اعمال تنظیمات کوچک کردن آن با استفاده از ابزار انتخاب ( Lasso Tool) قسمت مورد نظر را انتخاب نمائید . می توانید از کلید میانبر L از صفحه کلید نیز ابزار لسو را انتخاب کنید . 


البته این دقیق ترین ابزار انتخاب در فتوشاپ نیست اما تنها کافی است که ما به طور حدودی
 قسمت مورد نظر را انتخاب نمائیممرحله 2: نرم کردن لبه های انتخاب شده :

در مرحله بعد شما نیاز دارید تا لبه های قسمت انتخاب شده نرم تر باشند تا در تغییرات بعدی که اعمال می کنید در لبه های انتخاب شده ایجاد حالت غیر طبیعی نکند . .برای انجام این کار، به منوی Select در بالای صفحه رفته و از زیر منوی modify ،  Feather selection را انتخاب کنید.شما می توانید بسته به اندازه و وضوح تصویر عددی بین 20 تا 30 پیکسل را در قسمت Feather radius تایپ نمایید وروی Ok کلیک کنید. در این جا ما عدد 20 پیکسل را وارد میکنیم . 


مرحله 3: این انتخاب را در یک لایه جدید کپی کنید :
با انتخاب کلید های CTRL + j قسمت انتخاب شده در یک لایه جدید کپی می شود . اگر به پالت لایه ها در فتوشاپ نگاه کنید می بینید که یک لایه جدید از قسمت انتخاب شده در بالای لایه عکس اصلی با نام لایه 1 قرار دارد .


مرحله 4: تغییر اندازه بینی : جهت تغییر اندازه بینی فرمان Free Transform  را از منوی Edit و یا با گرفتن کلید های Ctrl+T انتخاب کنید . یک حالت انتخاب در اطراف لایه جدیدی که ایجاد کرده ایم بوجود می آید .


می توانید با گرفتن لبه های قسمت انتخاب شده از وسط مربع ایجاد شده و یا از گوشه،  بینی را جمع تر کوچک تر و یا باریک تر کنید . برای کشیدن هم زمان دو طرف با پایین نگه داشتن کلید Alt این کار را انجام دهید . با آزمون و خطا می توانید روش کار با این ابزار را تدریجاً بیاموزید .  
پس از آن که بینِی را کوتاه تر و جمع تر کردید ، امکان دارد لبه های لایه بینی با لایه عکس اصلی مطابقت نداشته باشد . 

در اینجا از منوی Edit ، گزینه Transform و از آن  Perspective را انتخاب کنید و از گوشه سمت راست یا چپ پایین ، کادر محاوره ای را به طرف مخالف بکشید (از سمت راست ، به سمت راست بکشید) تا قسما پایین بینی با لبه ها منطبق شود . 

نتیجه بایستی به صورت زیر باشد : 


حال بایستی عدم انطباق و ناهمگونی قسمت پایین بینی را به گونه ای ترمیم کنید . برای این کار یک لایه جدید در بالای لایه بینی ایجاد نماییدمرحله 5:تمیز کردن،یک دست کردن و انطباق سطح زیر بینی با استفاده از ابزار Healing Brush :

بر روی Healing Brush طبق تصویر کلیک کنید و کلیک موس را بر روی آن نگه دارید تا زیر مجموعه آن ابزار نمایان گردد . از قسمتی که نمایان می شود Healing Brush Tool را انتخاب کنید . 


از قسمت تنظیماتی که پس از انتخاب ابزار مشخص می شود در بالای صفحه Sample All Layers را تیک بزنید . علت انتخاب این گزینه این است که لایه جدید که ایجاد کرده اید خالی است و شما بایستی به وسیله ابزار فوق بخش های مورد نیاز را از لایه عکس اصلی بر روی لایه جدید کپی و اعمال کنید بنابراین بایستی گستره انتخاب را بر روی تمامی لایه های تنظیم کنید . 


هیلینگ براش زمانی خوب و درست کار می کند  که شما در تنظیم اندازه قلم مو در موارد لازم کوچک ترو بزرگتر کردن اندازه قلم را انجام دهید و این نیاز به کمی ممارست و تمرین دارد . برای کوچک تر و بزرگ تر کردن اندازه قلم می توانید از قسمت آپشن ابزار مورد نظر و بخش براش جهت کوچک تر شدن و یا بزرگتر شدن اندازه قلم ، نوار لغزنده مستر دیامتر را کم و زیاد کنید . به یاد داشته باشید که شما می خواهید بخشی از قسمت اطراف بینی را با استفاده از ابزار هیلینگ براش  در قسمت لایه جدید اعمال کنید تا ظاهر کلی عکس یک دست و یکنواخت شود و حتماً باید لایه انتخابی شما لایه بالایی (لایه 2) باشد . برای این کار با پایین نگه داشتن کلید Alt می توانید یک کپی از اطراف بینی گرفته و پس از این کار با رها کردن کلید  Alt و اعمال کپی گرفته شده بر روی قسمت های اطراف و لبه ها (مثل رنگ آمیزی کردن عکس )، بخش های نا منطبق و ناهمگون را تمیز و منطبق کنید . در واقع با این کار بافت های مشابه را بر روی قسمت های به اصطلاح آسیب دیده اطراف بینی اعمال می کنید و باکمی دقت می توانید نتطجه مطلوب خود را کسب کنید . این کار همانند نمونه برداری از مناطق سالم به قسمت های آسیب دیده جهت ترمیم بخش غیر منطبق خواهد بود .
 

همانطور که گفته شد در قسمت های باریک تر اندازه قلم را کوچک تر و در قسمت های عریض تر اندازه قلم را بزرگتر کنید . علت این که از این ابزار استفاده می کنیم ، و از ابزار قلم مو (براش) با رنگ خام اسنفاده نمی کنیم این است که بافت پوست یک بافت یکپارچه و کاملاً صاف و یک دست نیست تا ما بتوانیم با اعمال رنگ خام به دست سازی بخش آسیب دیده بپردازیم و معمولاً با این کار به نتایج ضعیف و غیر طبیعی می رسیم .


در اینجا، یک بار دیگر می توانید عکس و نتیجه نهایی را با عکس اولیه مقایسه کنید : 

تصویر اصلی :نتیجه نهایی :درصورت مواجه شدن با سوالی در زمینه این آموزش می توانید از قسمت نظرات آن را مطرح کنید تا در همین مطلب به آن پاسخ داده شود .
طبقه بندی: آموزش فتوشاپ، 
برچسب ها: دانلود، دیزاین، گرافیک، آموزش، کوچک، کردن، بینی، در، فتوشاپ،
ارسال توسط designer grf
تبلیغات

آرشیو مطالب
نظر سنجی
از کدام یک از مطالب و موضوعات سایت بیشتر خوشتان می آید و رضایت بیشتری دارید؟پیوند های روزانه
خبرنامه

جهت ثبت نام در خبرنامه دیزاین گرافیک و دریافت آخرین مطالب سایت آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

سایت به 36 زبان دیگر

ابزار وبلاگ

دیزاین گرافیک"